O nás

Česká abilympijská asociace, z.s.

Jsme zapsaný spolek a působíme v Pardubicích už od roku 1997, pomáháme lidem se zdravotním postižením. Naší nejdůležitější charakteristikou je zaměstnávání zdravotně postižených. Snažíme se vytvářet vymezená pracovní místa, která přizpůsobujeme potřebám lidí s nějakým zdravotním omezením.

V současné době jsme zaměstnavatelé více než 80ti lidí, z toho více jak 70% jsou lidé se zdravotním postižením.

Jsme poskytovatelé dvou sociálních služeb (Sociální rehabilitace, Osobní asistence), většina aktivit se odehrává v našem sídle v Integračním centru sociálních aktivit Kosatci. Máme zde Konzultační a poradenské středisko bezbariérovosti, tréninkové dílny (Vstupní tréninkovou dílnu, Kutilskou dílnu, Výtvarnou dílnu), tréninkové byty, tréninkovou kuchyň a restauraci. Realizujeme Zážitkový seminář, kde si můžete zkusit život se zdravotním postižením na vlastní kůži. V intervalu dvou měsíců vydáváme Abilympijský zpravodaj v tištěné podobě s výtiskem skoro 4 000 ks. Jsme také hrdí pořadatelé národní abilympiády a Kreativu.

Nedílnou součástí Kosatce je kavárna U tiskaře Brixe, která je přístupná veřejnosti každý všední den. Máme zde i velký víceúčelový sál s kapacitou až 80ti lidí. Kde se odehrávají nejrůznější edukační akce, semináře, konference a další. K těmto akcím zajišťujeme také občerstvení, teplou i studenou kuchyni. Na střeše Kosatce bydlí včeličky..

Máme vlastní pekárnu, vyrábíme zdravé eSvačinky, provozujeme několik bufetů v pardubických školách a máme dvě prodejny – Pardubandu, U Pardubáka. Provozujeme také Truhlářskou a Šicí dílnu, kde vyrábíme výrobky na zakázku.