Integrační centrum sociálních aktivit Kosatec

Kosateclogo-kosatec

 

 

 

Integrační centrum sociálních aktivit v Pardubicích Kosatec (ICSAP Kosatec) je sídlem České abilympijské asociace. Stavba byla financována z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severovýchod a státního rozpočtu České republiky, v listopadu roku 2009 byla schválena dotace téměř 54 miliónů korun. Stavba nového objektu začala v únoru roku 2010 a vítěz výběrového řízení, stavební firma Stako HK, ji ukončila začátkem roku 2011. Slavnostní otevření Kosatce proběhlo 1. září 2011. Vnitřní vybavení objektu dodala firma JP-KONTAKT, s.r.o. Pardubice.

Nyní se v Kosatci nachází větší část aktivit, které provozujeme. Na střeše bydlí nejpilnější zaměstnanci v dřevěných úlech, včelky. V současné době máme 7 včelstev a rádi bychom do budoucna počet včel zvýšili. Dále zde máme kanceláře, které jsou zázemím pro poskytování našich dvou sociálních služeb (Sociální rehabilitace, Osobní asistence), najdete tu i Poradenské a konzultační středisko bezbariérovosti, kde máme odborníky na bezbariérový prostor. Nejzajímavějším patrem Kosatce je patro plné kreativity a tvoření, nachází se tu dílna Kutilská, Výtvarná a Vstupní tréninková. Máme zde i tréninkovou restauraci, kde se každý všední den vaří, na výběr je ze dvou jídel. Důležitým prostorem je Víceúčelový sál s kapacitou 80 lidí, sál má perfektní vybavení a velmi přívětivou akustiku. Součástí budovy je i útulná kavárna U tiskaře Brixe.

V celém Kosatci jsou vymezená chráněná pracovní místa pro osoby se zdravotním postižením.

Víceúčelový sál

  • místo pro vzdělávací, společenské a jiné akce v centru Pardubic
  • sál můžete využít i vy – stačí nás kontaktovat (Otakar Vaňha – 734 280 914)
  • po domluvě zajistíme občerstvení a další vybavení

Zahrada u Kosatce

  • oáza klidu v centru Pardubic s dětským koutem, trampolínou, dřevěnou mašinkou, pískovištěm, ohništěm a občerstvením z kavárny

 

rop_nuts